Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 260 038 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Sylwester :)

piątek, 31 grudnia 2010 14:16

Kuba z niecierpliwością czeka na wieczór. Właśnie powiedzieliśmy mu, że w mieście będzie koncert i fajerwerki i... Kubuś zachwycił się tymi wiadomościami, koncert? On uwielbia koncerty! (był do tej pory aż na jednym ha ha) "Mamo, tato czy pójdziemy na koncert i fajerwerki, proszę proszę...?" Ten monolog naszego łobuziaka trwał o wiele dłużej ale głównie powtarzało się to jedno zdanie :)) Tata i mama się zgodzili :) Kuba właśnie zapadł w drzemkę, żeby mieć siły wieczorem ale jeszcze raz już prawie w półśnie spytał czy na pewno pójdziemy na koncert. No i przegłosowane, wieczorem idziemy na sylwestrowy koncert, dobrze, że plac, na którym się odbędzie jest w centrum miasta, kilka ulic od naszego domu. A w domu też będzie sylwestrowo, Kuba kupił dziś balony, teraz tata ma zajęcie ha ha, a dla mamy, żeby się nie nudziło troche serpentynek do rozwieszenia w pokoju. Bo co to za sylwester bez balonów i serpentyn? :)) A Kuba zanim poszedł spać to wołał co chwilę "wszystkiego najbalonniejszego!" - usłyszał to w jakiejś bajce i przypadło mu do gustu. No więc...

WSZYSTKIEGO NAJBALONNIEJSZEGO ŻYCZYMY WSZYSTKIM W TYM NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU A TAKŻE SPEŁNIENIA MARZEŃ, ZDROWIA ZDROWIA ZDROWIA I SPEŁNIENIA MARZEŃ :***


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

I po świętach...

wtorek, 28 grudnia 2010 13:12

Święta święta i po świętach...

Kuba zasiadł do wigilii w nastroju bardzo podniosłym, głównie z powodu zastawionego stołu :)) Uprzedził wszystkich, że jest bardzo głodny, jak się potem okazało jeden gołąbek wystarczył do nasycenia jego wilczego apetytu. Po zaspokojeniu głodu Kubuś razem ze starszymi dziećmi sprawdził czy Gwiazdor zostawił już pod choinką prezenty. Oczywiście zostawił :))) Potem nastąpił jeden szum, szelest i okrzyki zachwytu. Prezenty zostały rozpakowane i wypróbowane a zachwyt dzieci mówił sam za siebie.

Święta minęły spokojnie, Kuba bawił się nowymi zabawkami, podjadał słodycze a popołudniami spacerowaliśmy i jeździliśmy na sankach. A po świętach Kubuś pomaszerował do przedszkola.

Wyniki badań Kubusia są dobre, zdążyliśmy je odebrać przed świętami. Teraz musimy jeszcze zrobić usg brzuszka w styczniu. Mamy też ustalony termin badania kontrolnego u onkologa - 12 stycznia.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Choinka!

czwartek, 23 grudnia 2010 17:10

Kubuś już ubrał choinkę, było przy tym sporo zabawy i śmiechu. Teraz oczekuje na jutrzejszy wieczór bo wie, że Mikołaj przywiezie prezenty i schowa je pod choinkę :) Kubuś bardzo się stara być grzeczny, żeby nie podpaść Mikołajowi ;)

A tu fotka upamiętniająca strojenie choinki, a także strojenie Kubusia :))

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nadal o zdrówku...

czwartek, 16 grudnia 2010 18:53

Od jakiegoś czasu Kuba skarży się na ból brzuszka, to chwilowe bóle ale jednak niepokoi nas, że pojawiają się zbyt często. Dziś odebrałam od pediatry skierowania na komplet badań podstawowych: krew, mocz, kał a także na usg brzuszka, na które musimy czekać do stycznia. Kuba od pół roku nie przytył ani o gram, fakt, że jest niejadkiem i posiłki traktuje jako konieczność. Mam również skierowanie na badanie kontrolne do poradni onkologicznej u nas w Zielonej Górze.

A to zdjęcia, które zrobiłam w Essen:

Podczas badania w Sehschule

I tuż przed kontrolą oczek w narkozie


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Aktualności

środa, 15 grudnia 2010 16:09

Badanie już za nami. W poniedziałek Kuba dostał nową protezkę, tym razem troszkę dłużej czekaliśmy na jej wykonanie bo protetyk lekko zmienił jej formę i trzeba było ją dokładnie dopasować aby nadal odpowiednio kształtowała oczodół. Po południu udalismy się do Sehschule na badanie ostrości wzroku. Kuba wspaniale współpracował z panią doktor, odczytywał obrazki i wykonywał polecenia. Pani doktor stwierdziła, że nie jest źle ale następnym razem potrzebne będzie kolejne badanie aby stwierdzić czy Kuba nie potrzebuje okularów. 3 dni przed badaniem będziemy musieli podawać Kubie kropelki a potem pani doktor zbada oczko. Następnego dnia o 9:00 rano Kuba miał mieć badanie w narkozie w Augenklinik a o 13-tej miał już na nas czekać pan, z którym przyjechaliśmy do Essen i mieliśmy wracać do domu. I tu spotkałą nas niemiła niespodzianka. O 18:00 otrzymaliśmy informację, że badanie przesunięto z godziny 9:00 na 17:30, ponieważ przyjeli kilka innych pilniejszych przypadków. Biorąc pod uwagę, że badania zawsze się bardzo przedłużają oznaczało to, że Kuba może być zbadany nawet o 19-tej i będziemy wracać do domu w nocy. Niestety nie udało się przywrócić wcześniejszej godziny, zaproponowano nam nawet, że jeśli ta godzina nam nie pasuje to musimy ustalić inny termin w innym tygodniu, przy czym na badanie w grudniu nie było by raczej szans. Chcąc nie chcąc musieliśmy się zgodzić. Kazano nam podać Kubie jedzenie do 11-tej, więc tuż przed 11-tą wmusiłam Kubie monte a nastęonie poszliśmy do kliniki potwierdzić, że zgłosimy się do badania. Na miejscu okazało się, że badanie można by było przeprowadzić już zaraz bo ktoś nie zgłosił się na badanie ale ponieważ Kuba zjadł monte to szansa przeleciała koło nosa. Gdybyśmy dostali informację godzinę wcześniej wszystko dałoby się zaplanować lepiej ale takiej informacji nie dostaliśmy bo ktoś inny zajmuje się tym, a ktoś inny tamtym... Zgłosiliśmy się do kliniki zgodnie z poleceniem ok 16-tej na zakraplanie oczka i czekaliśmy na badanie do godziny...19:20. Kuba miał tego dnia kiepski humor, nie chciał iść na badanie. Na badanie czekał również 2 i pół letni Natanek, którego rodzice zrezygnowali z leczenia w Polsce i żałują tylko, że tak późno się na to zdecydowali. Po leczeniu w Polsce chłopczyk ma komplikacje w oczku, które mogło być wyleczone. Chłopcy poczytali trochę książeczki, Natan zużywał zapas energii biegając po korytarzu ale widoczne było, że obydwoje nie są zbyt pozytywnie nastawieni do badanie, na które czekali.

Kuba doczekał się badania jako przedostatni. Na szczęście usłyszeliśmy dobre informacje. Prawe oczko jest w bardzo dobrym stanie, nie ma nic niepokojącego, żednych wznów, aktywnych komórek. Wszystko jest w porządku. Lewy oczodół jest dość mocno podrażniony, powodów może być kilka, suche powietrze, zimne powietrze na dworze, wcześniejsze przeziębienie, wcześniejsza luźna protezka itp. Nie jest to nic groźnego, dostaliśmy maść do stosowania przez 7 do 10 dni i zalecenia jak ją stosować. Powinno się wszystko unormować :) W drogę do domu ruszyliśmy o 20:30. 120 km przed Berlinem zaczął sypać śnieg i taka pogoda towarzyszyła nam do samego domu. Dojechaliśmy o 3 nad ranem i Kuba od razu poszedł spać, całą drogę również przespał z małymi przerwami.

Jesteśmy szczęśliwi, że wróciliśmy z takimi dobrymi wiadomościami! :))


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jutro wyjeżdżamy

sobota, 11 grudnia 2010 22:48

Jutro o 9:00 rano ruszamy w drogę do Essen. Kuba widząc, że zaczynamy pakowanie domagał się wyjazdu już dzisiaj. Tym razem przed badaniem towarzyszy nam obawa o oczko Kubusia. Bardzo nas niepokoi to, że oczko kilkakrotnie ropiało. Lewe oczko z protezą też dosyć mocno się brudzi ostatnio, ale tu wiemy, że mogą być różne powody np. za mała protezka i obcieranie oczodołu, natomiast prawe oczko dotąd nigdy nie ropiało. Liczymy jednak, że usłyszymy dobre wieści.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Oczekiwanie

wtorek, 07 grudnia 2010 20:04

Mikołaj już był i dzięki zaangażowaniu całej rodziny w akcję Kuba dostał wymarzoną rakietę i jeszcze kilka drobiazgów. W przedszkolu Kubuś osobiście odbierał paczuszkę od Mikołaja :))  A do domu dostarczono paczkę od wspaniałych e-Mikołajów z LS :) W paczuszce znaleźliśmy śliczną podusię świąteczną ze zdjęciem Kubusia :* Teraz Jakub rozmyśla o tym co znajdzie pod świąteczną choinką :))

Ale przed świętami czeka nas jeszcze długa podróż, 12-go grudnia jedziemy do Unikliniki w Essen, żeby skontrolować oczko i oczodół. Trzeba będzie również wymienić protezkę na większą. Kubuś oczekuje na tą podróż w domku, nie chodzi na razie do przedszkola, żeby nie złapać kolejnej infekcji. Wtedy nie mógłby być poddany narkozie do badania. A więc czekamy.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zima...

sobota, 04 grudnia 2010 19:48

Kubuś wreszcie pozbył się przeziębienia. Teraz czeka z niecierpliwością na poniedziałek bo w przedszkolu do dzieci przyjdzie Mikołaj :) Od wtorku już Kuba nie będzie chodził do przedszkola bo w przyszłą niedzielę wyjeżdżamy do Essen i nie możemy dopuścić, żeby znowu nasz smyk się przeziębił. A wiadomo, że w przedszkolu o to nietrudno. Kuba cieszy się z ogromnej ilości śniegu, który zasypał miasto. Od kilku dni wychodzimy na spacerki z sankami. A najlepszą zabawą jest rzucanie się kulkami, tylko nie wolno za szybko uciekać przed Kubusiowymi śnieżkami bo straaaaaaasznie się złości :))


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 23 lipca 2017

Licznik odwiedzin:  71 089  

O mnie

Mam na imie Kubuś. Od września 2008 roku walczę z nowotworem oczu. W Polsce przeszedłem chemioterapię, która niewiele mi pomogła. Rodzice postanowili poszukać pomocy w niemieckiej klinice, gdzie zastosowano radioterapię. Niestety lewego oczka już nie dało sie uratować. Usunieto je we wrześniu 2009 roku. Teraz zamiast oczka mam protezkę, którą muszę wymieniać co 2-3 miesiące. Nie chcę stracić wzroku, kocham kolory, uwielbiam oglądać bajki, zbieranie patyków i kamyczków to moja ulubiona zabawa. Chcę widzieć.

MOŻESZ POMÓC KUBUSIOWI !

Darowizny można wpłacać na konta fundacji: CARITAS: Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ul. Kościelna 6, 65-064 Zielona Gó...

więcej...

Darowizny można wpłacać na konta fundacji: CARITAS: Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ul. Kościelna 6, 65-064 Zielona Góra, nr konta: PKO S.A. oddział w Zielonej Górze  24 1240 6843 1111 0010 6092 0286 koniecznie z dopiskiem działalność charytatywna CP-1632/2008 WPŁATY Z ZAGRANICY SWIFT(BIC): BPKOPLPW, NR KONTA - IBAN: PL07102054020000070200205716 koniecznie z dopiskiem: CP-1632/2008 Możesz też podarować Kubusiowi 1% swojego podatku, nr KRS 0000 22 68 18 z dopiskiem CP-1632/2008                     _____________________________________________________  Można też podarować 1 % dla Kuby w Stowarzyszeniu WARTO JEST POMAGAĆ, KRS: 0000 318521 z dopiskiem "Kuba Długosz", darowizny na dalsze leczenie można też wpłacać na konto Kuby w Stowarzyszeniu: BRE BANK 

21 1140 1850 0000 2096 6400 1004 ul.Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra z dopiskiem Kuba Długosz.

schowaj...

Ulubione strony

Adres kliniki w Essen

KUBA NA YOU TUBE

Kontakt z rodzicami Kuby

PAYPAL

POPRZEDNI BLOG KUBUSIA

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Statystyki

Odwiedziny: 71089
Wpisy
 • liczba: 241
 • komentarze: 211
Galerie
 • liczba zdjęć: 7
 • komentarze: 3
Bloog istnieje od: 2632 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

 --------------------------------------------- Photobucket ---------------------------------------------------- *************************************************** --- ---- ------ ” ---------- --------------- ------- -------- ------ --- ------ ------- --- Julka ----------- ------------------------------------------- -------------------- -------------------- ---------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------- ------------ ---- ------------------------------------------------- -------------------------------------------- ------------------------------------------------- ------------------------------------------- ------------------------------------------- ---------------------------

 ------------------------------------------ dodatki ------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- Photobucket ---------------------------------------------------- --------------------------------- ----------------------------------- --------------------------------------- ------------------------------- --------------------------------- -------------------------------------- ----------------------------------------- ------------------------------------------ ----------------------------------------

Marzycielska Poczta. Marzycielska Poczta. ------------------------------------------------