Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 260 037 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Dobre wiadomości! :))

czwartek, 30 września 2010 21:15
Wczoraj wieczorem wróciliśmy do domu weseli i zadowoleni z informacji, które usłyszeliśmy po badaniu w Essen. Ale po kolei...
W poniedziałek pojechaliśmy z Anetą do protetyka, który obejrzał protezkę Kuby, sprawdził jak dobrze trzyma się w oczodole i stwierdził, że wymiana nie jest jeszcze konieczna. Powiedział, że protezka powinna być dobra aż do następnej naszej wizyty w Essen za 3 miesiące.
Potem mieliśmy termin w Sehschule, gdzie Kuba miał sprawdzaną ostrość wzroku. Badanie przebiegło miło i wesoło, Kuba świetnie współpracował i odczytywał obrazki. Pani okulistka była zadowolona z rezultatów ale zaleciła powtórne badanie za 3 miesiące, żeby potwierdzić te wyniki. Już teraz stwierdziła, że Kuba ma dobry wzrok ale konkretnie dowiemy się o tym po kolejnym badaniu w grudniu.
We wtorek z samego rana stawiliśmy się w Augenklinik na zakraplanie oczek i badanie w narkozie. Zakraplanie oczek (3 razy co 10 minut) to dla Kuby nadal bardzo niemiłe przeżycie, jakoś nie może się do tego przyzwyczaić. Potem tradycyjnie odbyła się rozmowa z anestezjologiem, pani anestezjolog była tak miła, że po wypełnieniu karty dotyczącej badania oczek wypełniła nam dodatkowo kartę potrzeba do badania rezonansem następnego dnia. Sama to zaproponowała i byliśmy tym mile zaskoczeni, gdyby nie jej wspaniałomyślność musielibyśmy po badaniu oczek iść do innego budynku kliniki i szukać innego anestezjologa, który znalazłby czas na rozmowy i wypełnianie dokumentów. Do badania Kuba niestety został zabrany z płaczem, nie lubi być zabierany od nas przez obcych ludzi w fartuchach, nie pocieszyło go nawet to, że pani, która go odbierała zwracała się do niego po polsku. Po badaniu Kuba szybko doszedł do siebie, chciał jak najszybciej iść na spacer. Podczas rozmowy pani doktor powiedziała, że guzy nadal maleją, są w regresji i nie ma aktywnych komórek!!! :))) To wspaniała wiadomość, dostaliśmy oczywiście zalecenie kolejnej kontroli za 3 miesiące.
W środę już o 6:30 wyruszyliśmy do Augenklinik, gdzie Kuba miał być przygotowany do narkozy i badania. Okazało się, że przed rezonansem należało zrobić jeszcze badanie krwi, to standardowa procedura i być może dlatego jakoś została przypadkiem pominięta i nie dostaliśmy informacji, że należy tak zrobić (w naszym szpitalu nie było to wymagane). Wtedy okazało się, że gdzie jak gdzie ale w niemieckiej klinice wiele da się zrobić, bo lekarze są zaangażowani w swoją pracę. Pani doktor szybko pobrała Kubie krew (nie obyło się bez płaczu), potem Kubuś dostał do wypicia kosmiczny syropek, którego nie chciał wypić, więc musieliśmy niestety go zmusić. Syropek miał go rozluźnić i odstresować przed badaniem. Gdy dojechaliśmy przed salę, gdzie miało być badanie okazało się, że wyniki krwi już są i badanie można przeprowadzić! Przed podaniem narkozy mogłam być razem z Kubusiem, była też z nami Aneta, anestezjolog dokładnie tłumaczył co się będzie działo, Kuba protestował, gdy kładlismy go przed podaniem maseczki, więc lekarz pozwolił mu siedzieć, sam usiadł obok i trzymał Kubusia, gdy ten usypiał. Potem musiałyśmy wyjść. Badanie trwało półtora godziny (w tutejszym szpitalu trwało ok 20 minut hmmm...). Po badaniu Kuba odsypiał dodatkowo dobrą godzinę,a gdy się obudził szybciutko wracał do formy. Wynik badania rezonansem poznamy jutro. Zdjęcia musiały być przeskanowane i porównane, czekamy więc na wiadomości. Jutro Aneta będzie dzwonić do kliniki i wszystkiego się dowiemy.
Kuba cieszył się, że jedzie do cioci Anety i bardzo się na jej widok ucieszył. Bawił się z jej córeczka Leah, która jest młodsza prawie o rok. Jak to dzieci, najpierw chciały mieć to co drugie akurat trzymało w ręku a później z poważnymi minami wręczały sobie te zabawki. Próbowały się też nawzajem gilgotać więc było wesoło :)) Aneta jak zwykle była pomocna i serdeczna dla nas wszystkich, Kuba dostał od cioci miłe upominki i teraz pewnie bedzie jeszcze chętniej jechał do Essen na spotkanie z ciocią :)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jutro wyjeżdżamy!

sobota, 25 września 2010 21:06
Kubuś już spakowany i gotowy do podróży. Urwis już nie może się doczekać, kiedy wsiądzie do auta i ruszymy w droge :) Wyruszamy jutro o 9:00 rano. W poniedziałek na 8:40 jedziemy po nową protezkę, a potem ok.13-tej Kuba będzie miał badanie wzroku w szkole widzenia. We wtorek na 9-tą mamy termin badania oczka i oczodołu w znieczuleniu ogólnym. Po badaniu musimy jeszcze udać się na rozmowę z anetezjologiem, to rozmowa przygotowująca do rezonansu nastepnego dnia. W środę rezonans zaplanowany jest na 7:30, potem będzie rozmowa z lekarzem i jeśli wszystko bedzie dobrze (musi być!!) to wrócimy tego samego dnia do domu. Jedziemy z pozytywnym nastawieniem, chcemy usłyszeć tylko dobre informacje...

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Już po chorobie :)

poniedziałek, 20 września 2010 13:26
No wreszcie pozbyliśmy się tego upartego przeziębienia! Leki już odstawione. Oczywiście w tym tygodniu Kuba już nie pójdzie do przedszkola, za duże ryzyko, że znowu złapie jakąś infekcję. W niedzielę wyjazd i Łobuziak musi być zdrowy. Kuba już wie, że za tydzień jedziemy, pyta czy dostanie nowe oczko :) Wczoraj rozmawialiśmy też o badaniu ale ten temat nie spodobał się Kubusiowi, tak jak wszystkie dzieci nie lubi tego momentu, gdy anestezjolog zabiera go na salę a my rodzice zostajemy na korytarzu. Zawsze jest płacz i żal. Ale jechać chciałby już dzisiaj bo przecież w Essen zobaczy ciocię Anetę i jej córeczkę Leah :) Ciocia Aneta to nasza Dobra Dusza, która załatwia nam terminy w klinice i Elternhaus a także jest naszą tłumaczką w czasie rozmów z lekarzami. Sama ma małe dziecko i własne obowiązki ale zawsze nam towarzyszy i pomaga w czasie kontroli w Klinice.
Dziekujemy Ci za to z całego serca Anetko! :***

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Pomóżmy Grzesiowi!

piątek, 17 września 2010 13:53
Pomóżmy Grzesiowi w walce o życie. Oto apel ze stronki Grzesia...

http://www.dlagrzesia.bloog.pl/foto,11791321,gal,729201,index.html#next 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Ciąg dalszy przeziebienia

środa, 15 września 2010 21:28

Byliśmy dziś u pediatry, Kuba ma czyste płuca i oskrzela ufff... Wykupiłam nowe leki, może tym razem uda nam się zwalczyć to 2-tygodniowe przeziębienie. Na pewno do końca września Kuba nie pójdzie już do przedszkola, nawet jeśli wydobrzeje do końca tygodnia to nie zaryzykuję, że złapie kolejną infekcję w przedszkolu na kilka dni przed wyjazdem do Essen. A więc zaczniemy znowu od października. Teraz najważniejsze jest skontrolowanie oczka, oczodołu i szyszynki.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Kubuś ma przyjaciela :)

poniedziałek, 13 września 2010 21:44

Od wczoraj zamieszkał z Kubusiem mały kotek. Kuba postanowił, że bedzie miał na imię Czaruś. Czaruś oczarował Kubusia, który najchętniej cały czas głaskałby go i trzymał na kolanach. Na szczęście dość łatwo daje się przekonać, że kotek lubi też trochę pobiegać i pobawić się.
Kuba jeszcze nie chodzi do przedszkola, katar nadal się utrzymuje a co gorsza oczodół wydaje się być przez to przeziębienie zainfekowany, wydzielina zaczyna się dość mocno zbierać na protezce. Jeśli jutro nic się nie zmieni czeka nas wizyta u okulisty.
A oto Kuba z kocurkiem :)
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poprawa

czwartek, 09 września 2010 21:46
Przeziębienie trochę zelżało, kaszel, który męczył Kubę i budził go w nocy osłabł więc możemy mówić o małej poprawie. W międzyczasie wszyscy się rozkichaliśmy i rozkaszleliśmy ale mam nadzieję, że uporamy się z tym szybko i nie będziemy się w kółko od siebie zarażać. Kubuś jest zafascynowany smokiem, którego przeprowadził wczoraj przez deptak Bachus, były tam też inne interesujące postaci ale Kubie smok najbardziej się spodobał, tymbardziej, że z paszczy leciały mu opary dymu... I wcale mnie nie zdziwiło, gdy dzisiaj po południu ułyszałam pytanie "czy pójdziemy poszukać smoka". No raczej nie spodziewałam się, że smok i dzisiaj przespaceruje się po mieście ale poszliśmy "sprawdzić"  i... znów trafiliśmy na pochód Bachusa ale tym razem smoka nie było, były inne postaci, które nie przypadły Kubie do gustu i zażądał powrotu do domu. Dał się jednak namówić na podejście do sceny, gdzie odbywał się koncert, posłuchał dwóch piosenek a nawet pokiwał się trochę do taktu. Na jutro Kuba zaplanował (tak! Kuba zaplanował :) ), że pojedzie na jakiejś małej karuzeli. Niech mu będzie ;)
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Przedszkolak przeziębiony

poniedziałek, 06 września 2010 9:47
Po trzech dniach chodzenia do przedszkola Kuba załapał przeziębienie. Zaczęło się w sobotę ale do dzisiaj nie ustąpiło więc jeszcze dziś Kuba został w domu. Mam nadzieje, że to szybko przejdzie.
A w naszym mieście trwa od soboty święto -  Winobranie! Bachus na deptaku uśmiechnięty bo na mieście szał, masy ludzi przetaczają się przez deptak, gdzie są stragany, koncerty, pachnie jedzonko a stoiska z zabawkami przyciagają małych człowieczków :) Kuba otrzymał od nas pistolet z pojemniczkiem do produkcji baniek mydlanych i wczoraj bombardował nimi kogo tylko popadło :)) Dzisiaj już zapowiada, że wyjdzie z domu tylko ze swoją tajna bronią ;)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Przedszkole :))

środa, 01 września 2010 21:06
Tak, Kubuś od dzisiaj jest już przedszkolakiem :)
Rano chętnie sam wstał i tak samo chętnie wyruszylismy w drogę do przedszkola. A do sali i bawiących się dzieci wtargnął jeszcze chętniej bo nawet nie zdążył się ze mną pożegnać. 
Ja chodziłam te 6 godzin z telefonem w ręku zastanawiając się czy nie zadzwonią z przedszkola, że dziecko płacze... Potem dowiedziałam się, że Kuba miał opór jedynie przed położeniem się na leżak do drzemki, ale pani go przekonała i... nawet zasnął, wow, dziecko, które od roku nie sypia w dzień  ;D  Kuba już cieszy się na jutrzejsze pójście do przedszkola, ja też, cieszę się, że sobie to moje szczęście kochane tak fajnie radzi :)

Na koncie Caritas zebrało się do tej pory 3 300 zł , na Warto Jest Pomagać - 630 zł. Dziękujemy za wpłaty. Mam nadzieję, że pieniążki z 1% jeszcze będą wpływać, następna kontrola będzie pod koniec grudnia lub na początku stycznia.
Wrześniowy wyjazd do Essen będzie wyglądał tak: 26-go wyjazd, 27-go wizyta u protetyka a po południu badanie w Sehschule - czyli badanie ostrości wzroku poprzez czytanie z plansz, 28-go badanie oczka i oczodołu w narkozie, 29-go rezonans magnetyczny również w znieczuleniu ogólnym i powrót do domu (jeśi wszystko będzie dobrze).

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 23 lipca 2017

Licznik odwiedzin:  71 019  

O mnie

Mam na imie Kubuś. Od września 2008 roku walczę z nowotworem oczu. W Polsce przeszedłem chemioterapię, która niewiele mi pomogła. Rodzice postanowili poszukać pomocy w niemieckiej klinice, gdzie zastosowano radioterapię. Niestety lewego oczka już nie dało sie uratować. Usunieto je we wrześniu 2009 roku. Teraz zamiast oczka mam protezkę, którą muszę wymieniać co 2-3 miesiące. Nie chcę stracić wzroku, kocham kolory, uwielbiam oglądać bajki, zbieranie patyków i kamyczków to moja ulubiona zabawa. Chcę widzieć.

MOŻESZ POMÓC KUBUSIOWI !

Darowizny można wpłacać na konta fundacji: CARITAS: Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ul. Kościelna 6, 65-064 Zielona Gó...

więcej...

Darowizny można wpłacać na konta fundacji: CARITAS: Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ul. Kościelna 6, 65-064 Zielona Góra, nr konta: PKO S.A. oddział w Zielonej Górze  24 1240 6843 1111 0010 6092 0286 koniecznie z dopiskiem działalność charytatywna CP-1632/2008 WPŁATY Z ZAGRANICY SWIFT(BIC): BPKOPLPW, NR KONTA - IBAN: PL07102054020000070200205716 koniecznie z dopiskiem: CP-1632/2008 Możesz też podarować Kubusiowi 1% swojego podatku, nr KRS 0000 22 68 18 z dopiskiem CP-1632/2008                     _____________________________________________________  Można też podarować 1 % dla Kuby w Stowarzyszeniu WARTO JEST POMAGAĆ, KRS: 0000 318521 z dopiskiem "Kuba Długosz", darowizny na dalsze leczenie można też wpłacać na konto Kuby w Stowarzyszeniu: BRE BANK 

21 1140 1850 0000 2096 6400 1004 ul.Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra z dopiskiem Kuba Długosz.

schowaj...

Ulubione strony

Adres kliniki w Essen

KUBA NA YOU TUBE

Kontakt z rodzicami Kuby

PAYPAL

POPRZEDNI BLOG KUBUSIA

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Statystyki

Odwiedziny: 71019
Wpisy
 • liczba: 241
 • komentarze: 211
Galerie
 • liczba zdjęć: 7
 • komentarze: 3
Bloog istnieje od: 2632 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

 --------------------------------------------- Photobucket ---------------------------------------------------- *************************************************** --- ---- ------ ” ---------- --------------- ------- -------- ------ --- ------ ------- --- Julka ----------- ------------------------------------------- -------------------- -------------------- ---------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------- ------------ ---- ------------------------------------------------- -------------------------------------------- ------------------------------------------------- ------------------------------------------- ------------------------------------------- ---------------------------

 ------------------------------------------ dodatki ------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- Photobucket ---------------------------------------------------- --------------------------------- ----------------------------------- --------------------------------------- ------------------------------- --------------------------------- -------------------------------------- ----------------------------------------- ------------------------------------------ ----------------------------------------

Marzycielska Poczta. Marzycielska Poczta. ------------------------------------------------